Přibalový leták


Pozor na zánět močového měchýře

05. 01. 2016
Jedná se o onemocnění, které nás provází především v zimních měsících a týká se hlavně žen. Ve většině případů se zánět nachází jak v močových cestách, tak i v močovém měchýři. Nejčastější příčinou zánětu je bakteriální infekce. Možnost vzniku infekce zvyšuje i celkové oslabení imunity, mohou je také vyvolat určité lékařské zákroky, vyšetření nebo třeba léky.

Jednoznačným a hlavním příznakem je časté a bolestivé močení, v některých případech dochází k nepříjemné řezavé bolesti. Moč bývá ve většině případů zakalená, někdy se stopami krve. Při těchto příznacích je vždy nutné vyhledat lékaře, který Vás odešle na laboratorní vyšetření a podle výsledků následně nasadí léčbu.

Léčbu předepsanou lékařem je možné podpořit potravinovými doplňky, které obsahují přírodní látky s antibakteriálními účinky, pomáhají tedy ničit bakterie a podporují průběh léčby. Pokud nemoc provázejí velké bolesti, je možné využít léky k jejímu tlumení. Důležité je také posílení celkového imunitního systému, aby nedocházelo k opakovanému návratu onemocnění.

V případě, že zánět není řádně léčen, může přejít do chronické fáze, která nastává v případě nedoléčených akutních zánětů. Jeho příznaky jsou obdobné jako akutní zánět, ale nejsou tak intenzivní, přesto dochází k bolestivém močení, pálení, výskytu křečí. V moči se také častěji nachází krev a stav pacienta se postupně zhoršuje.

» Další související články …