Příbalový leták PITYOL

Humánní léčivý přípravek

PITYOL

PITYOL

mast

Držitel rozhodnutí o registraci / Výrobce
Zentiva, k. s., Praha, Česká republika

Složení:

Ichthammolum 0,6 g, Acidum boricum 0,3 g, Zinci oxidum 6 g, Guaiazulenum 3 mg ve 30 g masti
Masťový základ: Benzaldehyd, vanilin, skořicová silice cejlonská, methylparaben, propylparaben, ethyllinoleat a ethyllinolenat, glyceridy nasycených a nenasycených vyšších mastných kyselin, bílá vazelína, čištěná voda

Indikační skupina:
Dermatologikum (přípravek k ošetření kůže)

Charakteristika:

Pityol je mast obsahující směs látek, které podporují hojení, mají mírný protizánětlivý a dezinfekční účinek.

Indikace:

Pityol se používá u dospělých a dětí nad l0 let při chronických ekzémech, trudovině (akné), povrchových hnisavých zánětech kůže malého rozsahu, nemokvajících opruzeninách.

Kontraindikace:
Pityol se nesmí používat při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku a nesmí přijít do styku s oční spojivkou.
Pityol se nesmí aplikovat na rozsáhlé plochy porušené pokožky.
Přípravek není určen pro děti mladší než l0 let.
Těhotné a kojící ženy mohou používat Pityol na malé plochy pouze po poradě s lékařem.

Nežádoucí účinky:

Během léčby může velmi ojediněle dojít k přecitlivělosti na některou složku přípravku. Příznaky přecitlivělosti zahrnují svědění, zčervenání, zduření kůže, pocity pálení, někdy i výsevy drobných pupínků. V případě výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přerušte léčbu a obraťte se na lékaře.

Interakce:

Vzájemné ovlivnění účinku Pityolu a jiných přípravků není známo. Přesto bez porady s lékařem nenanášejte na postižené místo současně s touto mastí jiné volně prodejné léky pro místní používání. Jestliže Vám lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že již používáte Pityol.

Dávkování a způsob použití:

Neurčí-li lékař jinak, dospělým i dětem nad 10 let se Pityol nanáší v přiměřené vrstvě na postižené místo 1 – 3krát denně.

Další informace

Upozornění:
Jestliže nedojde k ústupu Vašich obtíží do 7 dnů nebo naopak dojde k jejich zhoršení, obraťte se na lékaře. Délka léčby Pityolem bez porady s lékařem by neměla přesáhnout 2 týdny.
Při náhodném požití přípravku dítětem může dojít k nevolnosti až zvracení. Je vhodné zvracení podpořit nebo vyvolat a vyhledat lékaře.

Varování:
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
30 g masti

Datum poslední revize:
24.8.2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.


Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.